Молочные продукты

Найсмачніші сири України

А ви знали, що близько 60% сиру, який продається у вітчизняних супермаркетах – фальсифікат. Для здешевлення продукту і збільшення його кількості виробники додають в сировину рослинні жири, а деякі і повністю замінюють ними корисні тваринні жири. При чому, на багатьох так званих сирах виробники «забувають» вказати, що це не сир, а сирний продукт.

У той же час в Україні з’являється все більше фермерів, які виробляють сир з молока. Ми зробили огляд невеликих фермерських господарств, які виробляють натуральні сири. Це унікальні ферми, де є можливість не лише поспілкуватись з місцевими жителями, побачити їх побут, але й,звісно, провести дегустацію та купити сир.

Буйволина еко ферма «Райський куточок»

На буйволиній еко фермі «Райський куточок» виготовляють три види сиру з буйволиного молока: сир « Панір» на основі лимонного фрешу, сир «Закарпатський» на природному ферменті, сир «Домашній» - це плавлений сир на жовтках. Всі сири виготовляються вручну.

Господарі угідь спочатку починали свою справу з овець, потім завели буйволів. Їх доглядати найважче. Кожного року потрібно двічі обробляти їх спеціальним розчином від кліщів, тримати у чистоті та порядку. Адже ці рогаті тварини попри свій грізний і кремезний вигляд насправді великі чистюлі, поважні та витривалі. 

Спокійно підходять до відвідувачів і дозволяють себе гладити. Господарі постійно їх тримають на полі, лише ночувати ведуть у відведені для них приміщення. Тому буйволи і мають дуже корисне молоко, позаяк їх щоденно вигулюють на свіжому повітрі, і їдять вони поживну траву. Зараз на фермі нараховується 29 буйволів.  

На фермі виготовляють буйволину сметану, буйволину бринзу, буйволине масло, буйволине молоко і згущене молоко з буйволиного молока. Вся продукція дуже смачна, натуральна, без жодних домішок і консервантів, екологічно чиста.

Продукцію можна придбати на фермі за адресою: с. Горінчово, Хустський район, Закарпатська область, буйволина еко ферма «Райський куточок». Також відправляють «Новою поштою». Тел. 067-384-22-24 Ірина.

ФГ «Лукачівка Еко»

Ферма спеціалізується на виробництві екологічно чистої продукції. Якщо ви турбуєтеся про своє здоров’я, або якщо вам набридло хвилюватися за якість куплених продуктів в супермаркетах – цей продукт саме для вас!

ФГ «Лукачівка Еко» використовує досвід альпійських ферм, який розрахований на стадо до 200 кіз. Це саме та кількість молока, яку можна переробити вручну. Весь цикл виробництва проходить в одному місці – від випасу кіз до фінального готового сиру. Отримуючи молоко екстра-класу, господарі ферми мають можливість виробляти сири з непастеризованого молока.

На фермі побудовані спеціально обладнанні підземні сховища для визрівання сиру. Після закінчення посолки сири миють чистою водою та переносять у підвали і розкладають на чистих сухих полицях. Впродовж всього часу визрівання голівки сирів перегортають, миють та доглядають.

Продукцію можна придбати: м. Київ, вул. Велика Кільцева, 110 ринок «Столичний» павільйон «Гастро маркет», +38 (093) 14 22 615 (Тетяна), електронна пошта: lukachivkaeco@gmail.com

 

ФГ «Еко-Карпати»

 Фермерське господарство «Еко-Карпати» знаходиться у перед гір’ї Карпат, серед чистої незасміченої природи. Еко Карпати – це власна ферма, де господарі розводять кіз альпійської та зааненської породи, ягнят породи німецький меринос. А також – власна сироварня, де виготовляється сир з козиного молока. Кози в теплу пору року випасаються на соковитих сінокосах та пасовищних угіддях, тому молоко для сирів якісне та екологічно чисте.

Азам сироваріння фермерів навчив швейцарський сировар з багаторічним стажем Карлос Марбах, а французькі сири опановували у Франції. При виготовленні сирів не використовуються барвники, ароматизатори та стабілізатори, тому сири ФГ «Еко-Карпати»  – поживні, корисні. І,звичайно, смачні.

Продукцію можна придбати на фермі за адресою: Івано-Франківська обл., Долинський р-н, вул.. Обліски, 129. Замовлення сиру: Оксана 0509987304, Eko-karpaty@ukr.net

 

Сімейна сироварня «СирКУМ»

СирКУМ - унікальне сімейне підприємство по виробництву крафтових сирів. Починалось усе як хобі і сир готувався для того, щоб удома до столу мати справжній продукт з молока, а не з замінників. Потім фермери почали готувати сири для своїх друзів та численних кумів, тому марку вирішили і назвати «СирКУМ» - сир від кума для своїх.

Сімейна сироварня «СирКУМ» пропонує крафтові сири з цільного молока: халумі, брюност, качота, рікота, сулугуні та сирні подарункові набори.

Продукцію можна придбати: Замовлення приймаємо з 09 до 21 години щодня! Доставка по Україні - за тарифами Нової Пошти. При замовлені сиру від 700 грн - доставка безкоштовна. Телефон/Viber/Telegram: 097 602 74 26 E-mail: sirkym2017@gmail.com

 

Селиська сироварня

Селиська сироварня – це соціально економічний проект, що спрямований не тільки на виготовлення високоякісного сиру, але і розвиток дрібного сільського господарства та регіону.

1994 році сироварня започаткувала крафтове сироваріння в Україні, почавши виготовляти коров’ячі сири за швейцарською технологією. Власник сироварні Петро Пригара вважає, що основою успіху сироварні є те, що він ніколи не сприймав її "як роботу", бо це швидше стиль життя.

Зараз розвиває новий напрямок у соціальному підприємництві – разом із Асоціацією вівчарів Хустщини започаткували проект «Традиційна бринза Хустщини». Проект покликаний розвивати традицію вівчарства та популярність бринзи, як продукту, залучати молодь до професії, зберігати ендемічні породи тварин та екологію Карпат.

Основні види продукції:

  1. Сир «Селиський» напівтвердий, мін. 3 міс. афінажу у підвалі
  2. Сир «Хуст» м’який, 15 днів афінажу у підвалі
  3. Сир «Нарцис Карпат» твердий, мін. 6 міс. афінажу у підвалі
  4. Сир «Менчул» напівтвердий, мін 3 міс. афінажу у підвалі
  5. Вершки
  6. Солодковершкове масло.

Продукцію можна придбати: с. Нижнє Селище, р-н Хустський, Закарпатської обл., вул. Центральна, 169. тел.: 067 386 51 09 Електронна пошта: fromage@ukr.net Сайт: https://www.facebook.com/seliskasirovarnia/ http://www.seliskasirovarnia.com.ua/ 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *